Otwarcie boiska szkolnego w październiku 1977 roku.

W ostatnią niedzielę września 1977r. rodzice, nauczyciele i dzieci Szkoły Podstawowej nr 3 przybyli licznie do szkoły by w czynie społecznym przygotować boisko szkolne do uroczystego otwarcia.     W piękną, słoneczną niedzielę malowano metalowe konstrukcje koszy do piłki koszykowej, bramki, czyszczono płytę boiska.

W październiku nastąpiło uroczyste otwarcie boiska. Po części oficjalnej otwarcia boiska szkolnego nastąpiły występy artystyczne na płycie boiska.

Występ podziwiali  uczniowie szkoły a występującym dziewczętom przygrywała na akordeonie      p. W. Ostrowska. Jak wynika z zapisów w Kronice Szkolnej, nastąpiła awaria sprzętu grającego a deszczowa pogoda, utrudniała występy artystyczne, jednak pomimo tych trudności, cała uroczystość wypadła bardzo dobrze, czego dowodem są chociażby zamieszczone  w galerii zdjęcia.

opracowała Teresa Kęciek

Sobota, 2018-10-20