Projekt „Rejs Marzeń – żeglarska szkoła charakterów”

Szanowni Państwo,

W mijającym roku Fundacja Pomóż Dorosnąć, istniejąca w Piasecznie od 18 lat, zrealizowała wyjątkowy projekt „Rejs Marzeń – żeglarska szkoła charakterów”. Przesyłamy do szkół fotoreportaż z projektu wykonany przez uczestników i kadrę, mając nadzieję, że zachęcimy młodzież z Państwa szkoły do włączenia się w podobne projekty. Mają one ogromną wartość psychoedukacyjną i wychowawczą. Nasz projekt łączył w sobie promowanie idei wolontariatu, edukację społeczną i formowanie charakterów na bazie aktywności żeglarskiej młodzieży w wieku 14 -18 lat, pochodzącej z różnych środowisk. Adresatami projektu była młodzież z pieczy zastępczej         w integracji z młodzieżąwychowującą się w rodzinach biologicznych, uczniowie szkół ponadpodstawowych i klasy 8 szkółpodstawowych  z terenu powiatu piaseczyńskiego i województwa mazowieckiego.

Projekt obejmował następujące aktywności:

1) cykl warsztatów "Moje miejsce - moje wybory"

2) realizacja przez uczestników wolontariatu podczas trwania projektu

3) tygodniowy rejs żaglowcem "Kapitan Borchardt" po Morzu Bałtyckim dla 28 uczestników

warsztatów

4) fotoreportaż z projektu

Młodzież uczestnicząca w projekcie przeżyła przygodę życia i formację charakterów, której nie byli w stanie przyrównać do jakichkolwiek wcześniejszych doświadczeń. Przygotowanym przez siebie  fotoreportażem – relacją z projektu, pragną zainspirować rówieśników do podejmowania działań służących własnemu rozwojowi, podejmowania wysiłku świadomego kształtowania swojego charakteru, otwartości na innych ludzi, zwłaszcza tych potrzebujących wsparcia, zaprosić do odważnego podejmowania wolontariatu.

Będziemy wdzięczni za zaprezentowanie fotoreportażu na godzinach wychowawczych, za zaciekawienie młodzieży relacjami z projektu zamieszczonymi na FB Fundacji Pomóż Dorosnąć, w tym relacjami z niezwykle formacyjnej przygody jaką był rejs 100-letnim żaglowcem Kapitan Borchardt (03-10.09.2022)oraz za udostępnienie reportażu na stronach internetowych szkół, profilach FB i zachęcenie pedagogów szkolnych do przeprowadzenia zajęć/lekcji promujących działania projektowe.