Archiwum 2021/2022

Konkurs literacki ROBOstrofy

W ramach obchodów Roku Stanisława Lema  Biblioteka Publiczna przy ul. Koścuszki 49 ogłasza konkurs literacki ROBOstrofy.

Zapraszamy do udziału dzieci w wieku 9–12 lat.  Aby wziąć udział w konkursie należy napisać wiersz o robocie, który powinien mieć minimum 3 zwrotki i może zawierać elementy fantastyczne.

Wiersz należy dostarczyć osobiście wraz z Kartą zgłoszenia do filii przy ul. Kościuszki 49 lub przesłać mailem wraz ze skanem wypełnionej Karty zgłoszenia na adres: kosciuszki@biblioteka-piaseczno.pl. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu.

Termin składania prac: 30.08–24.09.2021 r.
Ogłoszenie wyników: 6 października 2021r.

Wszystkie nagrodzone prace zostaną zaprezentowane podczas Nocy Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Piasecznie, w filii przy ul. Kościuszki 49 i będą integralną częścią wystawy pokonkursowej w ramach obchodów Roku Stanisława Lema.

Czekają atrakcyjne nagrody!

Konkurs plastyczny „Wodę deszczową wykorzystamy – rachunkom domowym pomagamy!”.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie Sp. z o.o. organizuje konkurs plastyczny pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno

pt. „Wodę deszczową wykorzystamy – rachunkom domowym pomagamy!”.

Weź udział w konkursie i zdobądź nagrody! Stań się EKO-bohaterem!
Konkurs skierowany jest do klas I-VIII Szkół Podstawowych. Dodatkowo w tegorocznej edycji wprowadzono kategorię „szkoła" w związku z czym zachęcamy do udziału również wszystkie Publiczne Szkoły Podstawowe z naszej Gminy.

Do zdobycia cenne nagrody: bony o wartości 400zł, 250zł i 150zł dla uczniów oraz 5.000zł dla publicznej szkoły podstawowej.

Czyste Powietrze zdrowe nawyki to zdrowy człowiek – konkurs plastyczny

14 listopada przypada „Dzień Czystego Powietrza”. Z tej okazji Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej UMiG Piaseczno ogłosił konkurs, którego organizatorem jest Gmina Piaseczno.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i przedszkoli z terenu gminy Piaseczno, którzy będą mieli za zadanie przygotować plakat związany z tematem związanym z ochroną środowiska – czystym powietrzem, które w sposób znaczący wpływa za zdrowie człowieka. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia powietrza, zwiększanie świadomości ekologicznej, upowszechnianie i podnoszenie świadomości społecznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

Konkurs rozpoczął się 5 listopada i potrwa do 30 listopada 2021 roku.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie:

Matematyka w przyrodzie - konkurs gminny

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów gminy Piaseczno do uczestnictwa w konkursie fotograficznym "Matematyka w przyrodzie".

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej.

Jeżeli potrafisz dostrzec w przyrodzie to, czego nie dostrzegają inni, a co ma związek z wszechobecną matematyką - zrób zdjęcie i przyślij na konkurs.
Potrafisz robić zdjęcia (które nie muszą być perfekcyjne), masz pomysł... widzisz piękno matematyki w otaczającym świecie - ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Wyniki Gminnego Konkursu Przyrodniczego"Tropiciele przyrody"

1miejsce -Maja Mika – SP Głosków

2 miejsce -Zofia Tokarska SP3 Piaseczno

3 miejsceex aequo -Amelia Ćmak SP Głosków, Oliwia SP3 Piaseczno

Wyróżnienie Jan Majkowski -SP Głosków i Aleksandra Wilczyńska SP3 Piaseczno

Gminny Konkurs "Żyj zdrowo i kolorowo"

Zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie „ Żyj zdrowo i kolorowo”, organizowanym już po raz trzeci przez Szkołę Podstawową w Jazgarzewie,  promującym zdrowe odżywianie oraz zdrowe nawyki.

W tegorocznej edycji konkursu pragniemy  poruszyć tematykę profilaktyki mającej na celu utrzymanie zdrowia naszych oczu.

Sprawą niesłychanie ważną jest bowiem  uświadomienie społeczeństwu jak można dbać o narząd wzroku dzięki odpowiedniemu odżywianiu oraz działaniom wpływającym na dobry stan naszych oczu i ich zdrowie .

Hasło tegorocznej edycji Konkursu „ Żyj zdrowo i kolorowo”

- „Ja i moje oczy.”