Udział w projekcie

Dofinansowanie z Funduszu Wyszehradzkiego umożliwiło naszej szkole przeprowadzenie dwóch mobilności, dla uczniów polskich i słowackich.

Pod koniec lutego, odbyła się rekrutacja do projektu. Chętni uczniowie, zmierzyli się z testem wyboru sprawdzającym wiedzę o Grupie Wyszehradzkiej oraz rozmową kwalifikacyjną w języku angielskim. Dodatkowo, uczniowie zostali poproszeni o pisemne uzasadnienie chęci uczestnictwa w projekcie.
Wyłoniona piętnastka wraz z nauczycielami udała się w podróż na Słowację pod koniec kwietnia. Podczas pobytu w szkole partnerskiej, uczniowie zapoznali się ze słowackimi tradycjami i kulturą, wzięli udział w warsztatach, zwiedzili okoliczne zabytki oraz posmakowali słowackiej kuchni.
Na przełomie maja i czerwca, grupa słowacka gościła w Polsce. Uczniowie zwiedzili Warszawę, a także Piaseczno. Odbyli wizytę w Urzędzie Miasta i Gminy oraz wzięli udział w różnorodnych aktywnościach na terenie szkoły oraz w najbliższej okolicy.
W nawiązaniu do kulturowego podłoża projektu, podczas obydwu wizyt, uczniowie wykonali pamiątkowe prace plastyczne.
Udział w projekcie zbliżył obydwie szkoły, uczniów oraz nauczycieli. Nawiązały się nowe relacje oraz przyjaźnie. Wspólnie spędzony czas pozwolił na wymianę doświadczeń, a zaplanowane aktywności ułatwiły właściwe postrzeganie podobieństw i różnic jeśli chodzi o zwyczaje i kulturę obydwu krajów.