Święto Niepodległości w naszej szkole

W czwartek 10 listopada uczciliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości 11-go Listopada.

Odbyły się dwa uroczyste apele przygotowane przez klasę Va SP i IIb Gimnazjum.

Apel dla uczniów szkoły podstawowej prowadziła wicedyrektor pani Malwina Studzińska, a część artystyczną przygotowała pani Irena Żebrowska ze swoją klasą.

Przedstawienie przygotowane przez klasę piątą pięknie przyjęła publiczność, prezentując wzorowe postawy patriotyczne. Uczniowie szkoły podstawowej z wielką uwagą i w skupieniu oglądali przygotowaną inscenizację, słuchali patriotycznych tekstów oraz pieśni.

W czasie uroczystości ogłoszono wyniki konkursu wiedzy o patronie szkoły oraz konkursu na album dotyczący patrona , rozdane zostały nagrody (dyplomy i książki). Nagrody wręczały pani wicedyrektor Malwina Studzinska i pani Krystyna Kaczmarska.

Apel dla uczniów gimnazjum prowadziła dyrektor szkoły pani Alicja Czarnecka.

Wystąpienie przygotowane przez gimnazjalistów miało formę prezentacji multimedialnej z wbudowanymi filmami dokumentalnymi i fabularnymi , dotyczącymi czasów odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Filmom i informacjom historycznym towarzyszyły pieśni patriotyczne i poezja.

Chcąc wpłynąć na właściwe postawy patriotyczne młodzieży naszego gimnazjum pani dyrektor na koniec uroczystości  zacytowała słowa Józefa Piłsudskiego :

"Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości".

Mamy nadzieję ,że wszyscy nasi uczniowie wzięli sobie te słowa głęboko do serca.

Po zakończeniu prezentacji rozdane zostały dyplomy i nagrody książkowe w konkursie wiedzy o patronie szkoły, a rozdawała je pani Renata Gołębska.