Kiermasz Świateczny 2011

W sobotę 10 grudnia odbył się w naszej szkole IV Kiermasz Świąteczny. Tradycyjnie  Kiermaszowi towarzyszyły różne  imprezy .

W tym roku były to : Jasełka przygotowane przez klasy VI-te, Konkurs Świątecznej Piosenki Angielskiej, świąteczne przedstawienia szkoły językowej Early Stage, wspólne kolędowanie ze szkolnym zespołem wokalno-instrumentalnym , loteria Samorządu Uczniowskiego.

Podczas trwania Kiermaszu można było zagościć w szkolnej kawiarence , aby skosztować najrozmaitszych ciast domowego wypieku, wypić kawę lub herbatę.

Swoich widzów zgromadziły również  imprezy towarzyszące Kiermaszowi :

• Jasełka przygotowane przez klasy VI-te pod opieką pani Małgorzaty Wyszkowskiej;
  • Konkurs Świątecznej Piosenki Angielskiej zorganizowany przez nauczycielkę języka angielskiego panią Irenę Żebrowską.

W Jury  Konkursu zasiadły: p. Kamila Michalik nauczyciel j. angielskiego, p. Agnieszka Kaczorowska nauczyciel muzyki  i Aleksandra Król przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej.

A oto wyniki Konkursu :

W kategorii dzieci z klas 2 – 3 Szkoły Podstawowej wyróżnienie otrzymały:

Julia Bylińska i Zuzanna Majek oraz Julia Bator i Zuzanna Kuś

W kategorii dzieci z klas 4 – 6 Szkoły Podstawowej nagrody otrzymali:

1 miejsce – Aleksandra Laskus „Last Christmas”

2 miejsce – Zuzanna Zalewska  „Snow is falling”

2 miejsce – Joanna Mirkowska „Last Christmas”

3 miejsce – Anna Tomczyk i Paulina Klimkowska „Snow is falling”

3 miejsce – Kamila i Dominika Flesińskie „Christmas time”

• Świąteczne przedstawienia szkoły językowej Early Stage  zaprezentowały cztery grupy uczniów z klas 0-III SP . Dzieci śpiewały piosenki , stanowiące  muzyczne scenki  związane ze świętami Bożego Narodzenia.
  • Na zakończenie Kiermaszu można było przyłączyć się do wspólnego kolędowania ze szkolnym zespołem wokalno-instrumentalnym pod kierownictwem pani Agnieszki Kaczorowskiej.

IV Kiermasz świąteczny stał się historią, a biorąc pod uwagę jego atmosferę i zaangażowanie uczniów oraz rodziców w jego organizację można śmiało stwierdzić ,że był udany … oby w przyszłym roku nie zabrakło pomysłów i V edycja Kiermaszu znowu obudziła ducha Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkolnej społeczności.