Wigilia dla dzieci z domu dziecka

W tym roku szkolnym po raz pierwszy odbyła się w naszej szkole wyjątkowa Wigilia.

Uczniowie i ich Rodzice , Rada Rodziców , Dyrekcja , Rada Pedagogiczna i inni Pracownicy Szkoły włączyli się w przygotowanie spotkania wigilijnego dla dzieci z domu dziecka, ofiarowując na ten cel różnorodne dary. Głównie były to: słodycze, wiktuały na stół wigilijny oraz dary rzeczowe w postaci między innymi  lampek na biurko dla wszystkich podopiecznych domu dziecka.

W dniu 20 grudnia 2011 gościliśmy w naszej placówce ponad 20 osobową grupę dzieci wraz z opiekunami. Goście wzięli udział w Wigili, obejrzeli przygotowane przez uczniów naszej szkoły przedstawienie Jasełkowe oraz uczestniczyli we wspólnym kolędowaniu. Dzieci odwiedził również Św.Mikołaj , który  każdemu wręczył ogromną paczkę słodyczy oraz lampkę na biurko. Dzieciaki były zachwycone.

Akcja przeszła nasze wszelkie oczekiwania , tak jak i  hojność darczyńców. Mamy nadzieję ,że nasza szkolna współpraca z tym domem dziecka wejdzie do tradycji szkoły, bo warto pomagać i zobaczyć na twarzach dzieci tak piękne uśmiechy.

Wszystkim , którzy włączyli się w przygotowanie tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.