Konkurs "Europa zaczyna się w naszej szkole"

Dnia 29 lutego 2012 r. odbył się I etap konkursu "Europa zaczyna się w naszej szkole".

Zadaniem uczestników było zaprezentowanie swoich prac konkursowych . Komisja oceniająca prace w I etapie konkursu obradowała w składzie: p. Tatiana Raczyńska, p. Katarzyna Rosłon,p. Renata Gołębska i p. Kamilla Gibas.

Uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością. Część z nich przygotowała potrawy np. flaga Unii Europejskiej z galaretki, ciasto marchewkowe. Inni  - prace plastyczne: plakat prezentujący państwa należące do UE, flaga UE, wykonana na drewnie. Były też występy muzyczne: "Oda do Radości" zagrana na gitarze elektrycznej i keyboardzie, a także prezentacje multimedialne. Wszystkie prace pozytywnie zaskoczyły jury. Każda praca została omówiona i zakwalifikowana do następnego etapu.

1. Aneta Szpakiewicz ( przygotowała galaretkę w kształcie flagi UE i prezentację dotyczącą flagi ) - za ciekawy sposób podejścia do tematu, cierpliwość i precyzję wykonania.
2. Janek Ciechomski (przygotował własną interpretację hymnu Unii Europejskiej, którą zagrał na keyboardzie) - za interesujące wykonanie utworu, innowacyjną aranżację i odwagę.
3. Stanisław Małkowski (własnoręcznie wykonał ciasto marchewkowe, przygotował również niezwykłą prelekcję dotyczącą aspektów kuchni europejskiej) - za przepyszny eksponat, zaangażowanie, dużą wiedzę i erudycję.
4. Krzysztof Muranowicz (przygotował referat multimedialny wraz z materiałami dotyczący atrakcji turystycznych w wybranych stolicach europejskich) - za zaangażowanie, duży wkład pracy, obszerną prezentację  i dużą wiedzę.
5. Marysia Kurowska(przygotowała interpretację hymnu Unii Europejskiej, którą zagrała na gitarze elektrycznej)- za nowatorskie podejście do tematu, wirtuozerskie wykonanie oraz determinację.
6. Grzegorz Kobla (przygotował prezentację multimedialną na temat: "Ojców - założycieli Unii Europejskiej" )- za rzetelność, wysoką jakość techniczną i merytoryczną oraz estetykę wykonania.
7. Mikołaj Miąsko (przygotował prelekcję na temat: "Dlaczego Unia Europejska nie zmieniła się w jedno państwo") - za zaskakujący sposób udowodnienia tezy na przykładzie różnic w kuchniach poszczególnych krajów i regionów, za dużą wiedzę i interesujący sposób prezentacji.
8. Ania Walczak (przygotowała model i prezentację dotyczącą flagi Unii Europejskiej) - za pracochłonne i staranne wykonanie eksponatu w bardzo ciekawej technice oraz rzetelne informacje.
9. Gabrysia Sygowska (przygotowała pracę plastyczną o długości ok. 15 m) - za innowacyjność, za walory artystyczne, upór podczas realizacji pracy, ciekawy sposób prezentacji; praca w szczególny sposób nawiązywała do tematu konkursu.