SPOTkanie z Kenią w Gołkowie

We wtorek 8 maja 2012 r. odbyło się niezwykłe spotkanie połączone z prezentacją o Kenii. Inicjatorką wydarzenia w naszej szkole była p. Irenka Żebrowska, natomiast inicjatorką spotkań i prezentacji o Kenii w szkołach jest pani Małgorzata Miernecka ze szkoły językowej SPOT.

Celem spotkań jest popularyzacja wiedzy o Kenii oraz namówienie uczniów do pomocy kenijskim dzieciom - można zbierać długopisy i ołówki, zeszyty,  książki do nauki języka angielskiego (także te używane), które zostaną przekazane do kenijskich wiosek.

Nas odwiedzili: Małgorzata Miernicka, Bartek Łoziński, który z ramienia MSZ zakładał i komputeryzował szkoły w Kenii i świetnie posługuje się językiem suahilli , Cecilia Kikuyu – Biegała  Kenijka, która mieszka na stałe w Polsce oraz Adrianna Ofwona, która ma męża Kenijczyka.

Spotkanie prowadzili Bartek i Cecilia, na przemian opowiadając o Kenii interesujące i mało znane informacje, które ilustrowane były prezentacją multimedialną.

Wszyscy słuchali z ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza, że spotkanie było prowadzone w sposób dynamiczny ze znaczną dozą humoru.

Jeżeli ktoś chce się przyłączyć do akcji, jej organizatorzy proszą o kontakt ze Szkołą Językową SPOT, która znajduje się przy ulicy Staszica 24 w Piasecznie.

Kontakt telefoniczny: (22) 750-20-27 lub 601-551-084. Mail: spot@boxl43.pl

Strona: www.spot.org.pl.

Akcja ma potrwać do czerwca tego roku.