Spotkanie z Jaśkiem Melą

We wtorek 29 maja br. odbyło się w naszej szkole spotkanie dzieci i młodzieży  z Jaśkiem Melą - młodym człowiekiem, który realizuje swoje pasje  i marzenia, nie poddając się przeciwnościom losu.

W 2002 r. miał bardzo poważny wypadek – w wyniku porażenia prądem, stracił lewe podudzie i prawe przedramię. Mimo to dokonał rzeczy niezwykłych.  W wieku 15 lat wspólnie z Markiem Kamińskim zdobył oba Bieguny Polarne. Jest najmłodszym i jak dotąd jedynym niepełnosprawnym na świecie, który tego dokonał. W roku 2008 zdobył afrykańskie Kilimandżaro (5896 m n.p.m.). W 2009 roku zdobył – Elbrus (5642 m n.p.m.). W tym samym roku wystartował i ukończył największy na świecie maraton w Nowym Yorku. W 2008 r. założył Fundację Poza Horyzonty, która niesie pomoc poszkodowanym w wypadkach oraz realizuje projekty integracyjne.

Spotkanie to było kontynuacją akcji „Okno na świat", której celem jest poznawanie ciekawych ludzi.

Jasiek z ogromnym zaangażowaniem i charyzmą opowiedział nam o swoim wypadku i zmaganiach w dochodzeniu do normalnego życia, akceptacji siebie samego, o celach swoich podróży.

Wyrazem podziękowania uczniów dla Jaśka Meli był niezwykły (7 metrowy!) plakat wykonany przez Gabrysię Sygowską z klasy Ib gimnazjum przedstawiający najważniejsze dokonania naszego gościa.

Spotkanie było wspaniałym przeżyciem dla nas wszystkich. Janek zostawił nam takie motto „Staram się doceniać to co mam, a mam piękne życie. Tak chcę je widzieć i tego życzę każdemu z Was”

Wywiad z Jaśkiem Melą ukazał się w Polskim Radio 1 czerwca 2012 roku oto link dzięki któremu możecie go posłuchać: http://www.polskieradio.pl/9/1363/Artykul/616169,Jasiek-Mela-niemozliwe-nie-istnieje