Laureaci konkursu : "Europa zaczyna się w naszej szkole" w Brukseli

Laureaci konkursu „Europa zaczyna się w naszej szkole” udali się na zaproszenie europosła, pana Pawła Zalewskiego na całotygodniowy wyjazd studyjny do krajów Unii Europejskiej , w dniach  od 28 maja do 2 czerwca br.

Na początku wycieczki zwiedzili Berlin, a w nim między innymi: Bramę Brandenburską , Reichstag, Mur Berliński, Stadion Olimpijski.

Hotel,  w którym mieszkali znajdował się w Belgii, w urokliwej miejscowości Comblalin - la-Tour, którą  także mieli okazję zobaczyć.

W czwartek nadszedł czas, aby odwiedzić Brukselę . Zwiedzanie rozpoczęło się od Atomium . Jednak najważniejszym punktem był Parlament Europejski.  Nasi uczniowie wraz z opiekunką p. Renatą Gołębską mieli przyjemność spotkać się z euro posłem p. Pawłem Zalewskim. Wysłuchali prezentacji na temat Unii Europejskiej,   a następnie udali się do Sali obrad . W stolicy Belgi zobaczyli także: Stary Rynek-Grand Place , rezydencję Królewską, Katedrę św. Michała i Guduli , Manneken PiS. W piątek wycieczka dobiegła końca, jednak w drodze powrotnej uczniowie mieli okazję zwiedzić  Kolonie w Niemczech.

W sobotę rano, bardzo zadowoleni laureaci konkursu, wrócili do Polski.