Ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej

Podczas obchodów Święta Edukacji Narodowej, we czwartek 11 października uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej złożyli uroczyste ślubowanie.

Dyrektor szkoły p. Alicja Czarnecka powitała zebranych na uroczystości nauczycieli, uczniów nauczania zintegrowanego klas 1 – 3 i oddziału przedszkolnego oraz rodziców uczniów.

Aby zostać przyjętymi do grona braci uczniowskiej, pierwszaki musiały wykonać zadania przygotowane przez trzecioklasistów. Zadania te dotyczyły pobytu w kilku krainach – mądrości, śpiewu, pracy, tańca i dobrego zachowania. Wszystkie zadania pierwszoklasiści wykonali celująco.

Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.

Ślubowali również rodzice, a tekst przysięgi odczytały wychowawczynie klas pierwszych panie Monika Parys i Katarzyna Rosłon.

Kolejnym bardzo przyjemnym dla uczniów etapem uroczystości było pasowanie piórem przez dyrektora szkoły Alicję Czarnecką. Uczniowie otrzymali legitymacje szkolne w oprawkach (ufundowanych przez Samorząd Uczniowski SP), metalowe tarcze i chusty z logo szkoły. Trzecioklasiści także obdarowali swoich młodszych kolegów prezentami. Uroczystość była niezapomnianym wrażeniem dla dzieci i rodziców.