Ślubowanie i otrzęsiny klas I Gimnazjum

Obchody Święta Edukacji Narodowej rozpoczęły się w szkole we czwartek, 11 października o godz. 8.00 uroczystym ślubowaniem klas 1-szych gimnazjum.

Po powitaniu wszystkich zebranych i złożeniu nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom życzeń przez dyr. szkoły p. Alicję Czarnecką odbyło się uroczyste ślubowanie klas 1- szych gimnazjum.

Po uroczystościach oficjalnych z programem artystycznym, prezentującym ciekawe typy i postawy nauczycielskie wystąpili uczniowie klasy 2b gimnazjum. Uczennice z klasy 1bg zaprezentowały się w krótkim tańcu. Natomiast klasa 3ag przygotowała wesołe otrzęsiny, czyli zadania dla nowych gimnazjalistów. Nowicjusze aby zostać przyjęci do grona gimnazjalistów musieli wykonać profesjonalny makijaż twarzy koleżance lub koledze, mając zasłonięte oczy, wypić mleczko z miseczki oraz zjeść winogrono w bitej śmietanie (która to śmietana pojawiła się dopiero gdy uczniowie mieli zamknięte oczy) z zasłoniętymi oczami. Było zaskakująco, ciekawie i bardzo wesoło. Po wykonaniu zadań klasy Iag i Ibg otrzymały od trzecioklasistów dyplomy świadczące o przyjęciu do grona gimnazjalistów. Uroczystość była wspaniałą zabawą dla wszystkich.