Spotkanie z wolontariuszką Martyną Sobczyk

W  dniu 25.10.2012 gościliśmy w naszej szkole Martynę Sobczyk. Martyna Sobczyk jest absolwentką naszej szkoły, obecnie studentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na kieruneku praca socjalna.

Od wielu lat bardzo aktywnie działa w wolontariacie. Początkowo  pomagała dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej fizycznie i umysłowo podczas półkolonii organizowanych przez „Stowarzyszenie  Dobra Wola”.

Póżniej została wolontariuszką  Fundacji Dobrze, że jesteś  z którą ściśle współpracuje do dziś (obecnie jest koordynatorką wolontariuszy na oddziale raka piersi Centrum Onkologii w Warszawie). W czasie tegorocznych wakacji  wyjechała z ramienia Caritasu na Ukrainę, gdzie  przez miesiąc opiekowała się zaniedbanymi dziećmi  z rodzin silnie dotkniętych  biedą.

Za swoją pełną oddania działalność otrzymała  nagrodę od Zbigniewa Lisa – Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno  oraz została laureatką konkursu   8 WSPANIALYCH.

Spotkanie z Martyną  upłynęło w bardzo ciepłej, przyjaznej atmosferze. Martyna  opowiadała o swojej drodze wolontariusza, wyświetlała zdjęcia, dzieliła się     z nami wzruszającymi historiami o swoich podopiecznych.  Uczestnikami spotkania byli uczniowie i absolwenci  naszego gimnazjum, zdecydowana większość z nich stawia pierwsze kroki działając w wolontariacie szkolnym. Martyna udzieliła im wielu cennych rad i wskazówek. Wśród gości byli także mama Martyny i Michał Rosa – radny Rady Miejskiej w  Piasecznie.

Jesteśmy przekonani, że po spotkaniu z Martyną w sercach naszych uczniów pozostanie jej przeslanie:  Bądźcie uważni i  otwarci na ludzi, nie bójcie się osób niepełnosprawnych i chorych - oni najbardziej potrzebują naszej akceptacji i pomocy. Dobro, które  wysyłamy do innych wraca.

Bardzo dziękujemy za inspirujące spotkanie Martynko!