Święto Niepodległości 11-go listopada w naszej szkole

94 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły uczcili w piatek 9 listopada.

Uczniowie Gimnazjum i klas szóstych Szkoły Podstawowej sportkali się na apelu ,zorganizowanym w formie quizu, który  przygotowała klasa 1a gimnazjum pod opieką  wychowawcy p. Elżbiety Szulakowskiej.

Taka forma obchodów była bardzo inspirująca, szczególnie dla uczniów, których wiedza dotycząca XX wiecznej historii Polski jest niezbyt bogata.

W Szkole Podstawowej obchody Dnia Niepodległości uświetniło wspaniałe, patriotyczne przedstawienie przygotowane przez klasę 4 b pod opieką  wychowawcy p. Renaty Gołębskiej.

Pani Dyrektor Alicja Czarnecka ogłosiła wyniki  szkolnego konkursu „Polskie symbole narodowe”  organizowanego przez nauczycielki historii p. Renatę Gołębską i p. Katarzynę Rosłon. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Wyniki konkursu gimnazjalnego:

I miejsce – Mikołaj Miąsko kl.2bg

II miejsce – Karolina Frala kl. 1ag

III miejsce – Katarzyna Jagiełło kl. 3bg

Wyróżnienia:

Jakub Gibas kl. 1ag

Julian Kulik kl. 1ag

Aleksandra Goławska kl. 2ag

Wyniki konkursu w szkole podstawowej:

I miejsce – Weronika Błaszczyk kl. 6a

II miejsce – Zuzanna Kowalczyk kl. 6a