Gołków Cup 2010

W miniony weekend (9 -10.X) w hali sportowej Zespołu Szkół w Gołkowie odbył się III Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt rocznik1996.

turniej 2010

Zawody organizowane przez Zespół Szkół Publicznych w Gołkowie , Ludowy Uczniowski Klub  Sportowy „Trójka" Piaseczno  oraz  Gminny   Ośrodek    Sportu    i Rekreacji w Piasecznie zwyciężyła drużyna UKS „9" ŁOMŻA, drugie miejsce zajęła drużyna z Rzeszowa - MLKS RZESZÓW, a trzecie miejsce przypadło gospodarzom - drużynie GOSIR PIASECZNO I.

turniej 2010

Trzydniowe zmagania koszykarek, które przyjechały na „GOŁKÓW CUP" stały na b. wysokim poziomie. Mecze były zacięte, a zawodniczki walczyły o każdy zdobyty kosz . Miejsca na podium, nieznane były aż do ostatniego spotkania, które grała drużyna z Gołkowa z UKS „9" Łomża.

Przystępując do tego spotkania drużyna z Piaseczna miała już cztery zwycięstwa, wygrywając wcześniej z drużynami :

GOSIR PIASECZNO II (64:29); BIAŁYMSTOKIEM(64:45); ZAMBROWEM(62:16),RZESZOWEM(40:29).

Wystarczyło zatem wygrać z zespołem z Łomży , by nagroda za I miejsce została w „domu".

turniej 2010

Niestety nasze dziewczyny nie zdołały wygrać ostatniego spotkania, ulegając zespołowi z Łomży 34 :53. Pomimo tego, iż drużyna z Gołkowa posiadała taką samą ilość punktów co drużyna z Łomży i Rzeszowa, ostatecznie podopieczne Anny Krasuskiej zajęły III miejsce i brązowy medal turnieju, a zadecydowała o tym różnica koszy między tymi zespołami. Zatem klasyfikacja była następująca :

1.      UKS „9" ŁOMŻA

2.      MLKS RZESZÓW

3.      GOSIR PIASECZNO I

4.      BIAŁYSTOK

5.      UKS ZAMBRÓW

6.      GOSIR PIASECZNO II

turniej 2010

Gratką dla wszystkich kibiców śledzących zmagania koszykarek, a także dla samych uczestniczek był mecz TRENERZY kontra DZIECI , który odbył się w sobotni wieczór. Drużyna gwiazd Dzieciaków toczyła boje z trenerami, ostatecznie mecz zakończył się remisem 30:30. Lecz nie wynik liczył się w tym spotkaniu, a zabawa.

W drużynie gwiazd turnieju znalazła się zawodniczka GOSIR PIASECZNO I - Wisłocka Aleksandra Nr 5, która zachwycała grą, głównie celnymi rzutami z dystansu.

turniej 2010

Zawodniczki otrzymały nagrody , puchary i medale z rąk Pani Dyrektor Alicji Czarneckiej, która objęła turniej patronatem honorowym oraz innych gości turnieju: Pana Burmistrza Józefa Zalewskiego, Pana dyrektora GOSiR Leopolda Zawiślaka oraz od innych zaproszonych gości.

W turnieju „GOŁKÓW CUP 2010" grały dwie drużyny z Piaseczna, Gołkowska 1996 i GOSiR Piaseczno II 1997. W młodszej drużynie z Piaseczna uwagę można było głównie zwrócić na zawodniczkę z nr 20 Justynę Kowalską, która zasilać będzie w tym sezonie starszą drużynę z Gołkowa, miejmy nadzieję że jej wzrost pomoże dziewczynom z Gołkowa WYGRAĆ LIGĘ.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

DRUŻYNOWA:

1. UKS "9" ŁOMŻA
  2. MLKS RZESZÓW
  3. GOSIR PIASECZNO I (GOŁKÓW)
  4. PUBL.GIMN. NR 18 BIAŁYSTOK
  5. UKS "PULS" ZAMBRÓW
  6. GOSIR PIASECZNO

INDYWIDUALNA :

DRUŻYNA GWIAZD:

1.      ANNA PIOTROWSKA              UKS "9" ŁOMŻA

2.      CIUPAK MARCELINA              MLKS RZESZÓW