Dzień Edukacji Narodowej 2010 - ślubowania klas pierwszych.

W dniu 13 października odbyły się  w naszej szkole uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Zgodnie z tradycją, w tym dniu dzieci i młodzież  z klas pierwszych szkoły podstawowej oraz  gimnazjum   uroczyście  ślubowali być  wzorowymi  uczniami  i obywatelami Rzeczypospolitej, wrażliwymi na potrzeby drugiego człowieka oraz środowiska.

slubowanie

Naszych najmłodszych osobiście pasowała na uczniów, specjalnie na tę okazje przygotowanym gęsim piórem  pani dyrektor  Alicja  Czarnecka.   A starsi koledzy z klas trzecich przygotowali dla nich z tej okazji kabaretowy program artystyczny.

Wszystkie „pierwszaki", a jest ich w tym roku szkolnym 74 w szkole podstawowej i 45 w gimnazjum  musiały  przejść wiele  prób sprawdzających ich predyspozycje i dotychczasowe umiejętności w różnych dziedzinach.

W testach przygotowanych przez brać uczniowską naszej szkoły klasy pierwsze zaliczyły próby na szóstkę i w ten sposób zostały przyjęte do społeczności uczniowskiej.

Klasy pierwsze pokazały również ,że wiele się już nauczyły maluszki zaśpiewały piosenki , a gimnazjaliści śpiewali i tańczyli w takt „Waka,waka" i „Makareny".

Wszyscy bawili się doskonale.

Uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum otrzymali pamiątkowe tarcze szkolne.

Dzieci z klas pierwszych szkoły podstawowej dodatkowo otrzymały dyplomy pamiątkowe oraz  drobne  upominki  od  wychowawców,  uczniów  klas  trzecich  i Samorządu Uczniowskiego.

Nie zabrakło również życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły, które zostały pięknie  zaprezentowane  przez   klasą Va  na  uroczystym  apelu  dla klas  IV-VI   z okazji Dnia Edukacji Narodowej .