Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Rok szkolny 2014/2015 jako pierwsi, w poniedziałkowy poranek, 1 września,  uroczyście rozpoczęli uczniowie Gimnazjum.

Przedstawiciele gimnazjalistów wraz  z  Wicedyrektor  Panią Aliną Perzyną złożyli kwiaty i zapalili znicz pod tablicą upamiętniającą Patrona szkoły - Tadeusza Zawadzkiego „Zośkę”.

Następnie uczniowie klas IV – VI, a po nich klasy II –III Szkoły Podstawowej powitali Szkołę. W samo południe do Szkoły przybyła najliczniejsza w 50 - letniej historii Szkoły liczba uczniów przyjętych do klas I. W tym roku szkolnym, w klasach I Szkoły Podstawowej, naukę rozpoczęło 100 uczniów, podzielonych na pięć klas o wyróżnikach literowych od a do d. W dwóch oddziałach przedszkolnych, przygotowanie do nauki rozpoczęło 25 uczniów.

Pani Dyrektor Alicja Czarnecka przywitała wszystkich zebranych, na uroczystych rozpoczęciach, przypomniała tragiczne karty z historii Polski związane z wybuchem II Wojny Światowej, poinformowała wszystkich zebranych o najważniejszych wydarzeniach w nowym roku szkolnym oraz życzyła uczniom wytrwałości i sukcesów w nauce.