Ślubowanie i otrzęsiny klas I Gimnazjum

Obchody Święta Edukacji Narodowej rozpoczęły się w szkole we wtorek 14 października o godz. 9⁰⁰ uroczystym ślubowaniem klas 1-szych Gimnazjum.

Po powitaniu wszystkich zebranych Dyrektor Szkoły Alicja Czarnecka złożyła nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom życzenia, po których odbyło się uroczyste ślubowanie klas 1- szych Gimnazjum.

Po uroczystościach oficjalnych, klasy trzecie przygotowały otrzęsiny, czyli zadania dla nowych gimnazjalistów. Nowicjusze, aby zostać przyjęci do grona gimnazjalistów musieli zjeść jabłko wiszące na sznurku, wyszukać  w gęstej masie pierścionek, skoczyć z „wysokości”, wydmuchać mąkę  z kubeczka, zatańczyć w rytm „muzyki” i ściskać w dłoni kostkę lodu. Wszystkie konkurencje oceniała komisja. W klasyfikacji końcowej zwyciężyła klasa 1C Gimnazjum. Było ciekawie i bardzo wesoło.