Protokół z zebrania Rady Rodziców w dniu 23.09.2014 roku

W dniu 23 września br. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców. Przebieg Spotkania Rady Rodziców :

1. Sprawozdanie z działań w roku szkolnym 2013/2014 prowadzonych przez Radę Rodziców Szkoły przedstawiła jej przewodnicząca Kamilla Gibas (załącznik).

2. Omówienie finansów (wpływów i wydatków) będących w dyspozycji RR zaprezentował Andrzej Podgórski (załącznik).

3. Wybór członków Prezydium Rady Rodziców i Komisji Rewizyjnej na rok szkolny 2014/2015 przeprowadziła Kamilla Gibas (załącznik Komisji Skrutacyjnej).

24 osoby uczestniczyły w głosowaniu.

• Przewodniczący            – Andrzej Podgórski                                       (za – 15;  przeciw – 9)
  • z-ca Przewodniczącego  – Katarzyna Makara                                       (za -  17;  przeciw – 7)
  • Sekretarz                     – Radosław Zięcina                                        (za -  23;  przeciw – 1)
  • Skarbnik                      – Tomasz Wielechowski                                  (za – 24;  przeciw  - 0)

Komisja Rewizyjna:

• Ewa Strzyga                                                                     (za – 24)
  • Michał Bator                                                                     (za – 24)
  • Małgorzata Gąsowska                                                        (za – 24)

4. Wystąpienie nowego Przewodniczącego dotyczyło poniższych zagadnień:

• uporządkowania oznakowania parkingu oraz zasad parkowania pod szkołą;
  • stosowania w szkole zasad zdrowego trybu życia (szczególnie zdrowej żywności w sklepiku szkolnym);
  • umożliwienia jak najszerszego dostępu do boiska szkolnego (także w soboty i niedziele);
  • dyskusji nad sposobem wydatkowania pieniędzy zebranych podczas Pikniku Rodzinnego.

5. Do zgromadzonych dołączyła pani dyrektor Alicja Czarnecka poruszając zagadnienia:

• na internetowej stronie szkoły został zamieszczony Statut Szkoły oraz załączniki do niego. Dokument jest do   zaopiniowania.
  • dodatkowo do zaopiniowania są: zasady funkcjonowania placówki, projekt finansowy, przyszłoroczny i obecny budżet (załączniki od p. Dyrektor).
  • pani Dyrektor poinformowała, że obecnie placówka liczy 627 uczniów,
  • zostały też przeprowadzone działania mające na celu poprawienie sytuacji w sklepiku szkolnym,
  • uczniowie naszej szkoły odnoszą spektakularne sukcesy w konkurencjach sportowych (I miejsce w województwie),
  • omówione zostały prace remontowe oraz wydatki na nie poniesione oraz potrzeby w/w zakresie (załącznik),
  • w naszej szkole wprowadzono dziennik elektroniczny; dostęp zdalny do dziennika jest płatny na rzecz firmy Librus, która stworzyła ten dziennik.

Pani Dyrektor liczy na szeroką współpracę Rodziców i Dyrekcji w sprawie podnoszenia poziomu edukacji.

Następnie miała miejsce dyskusja dotycząca poruszonych tematów oraz drugiego języka obcego w naszej szkole.

6. Obecny na spotkaniu radny Michał Rosa – poinformował o projekcie i wykonawstwie ulic Głównej, Świerkowej i Borowej. Radny zaapelował o wsparcie, chociażby podpisami, przeprowadzenia planowanej inwestycji.

7. Kamilla Gibas poinformowała o zbliżającym się Pikniku w Kamionce z zapowiadanym uczestnictwem  Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

8. Rozpoczęła się dyskusja dotycząca wprowadzenia zakazu parkowania przy szkole (ulica Północna).

9. Odbyło się głosowanie za wprowadzeniem jedynie zdrowych produktów żywnościowych w sklepiku szkolnym (wszyscy jednogłośnie – za).

10. W budżecie szkoły nie ma pieniędzy na wieczorne oświetlenie boiska (wg posiadanych informacji pieniądze takie są możliwe do uzyskania z fundusz Burmistrza).

11. Rada Rodziców przygotuje wniosek w w/w sprawie.

12. Pilnym wydaje się uporządkowanie problemu szatni w szkole podstawowej. Pani Dyrektor zaapelowała o nie wchodzenie przez Rodziców na jej teren (z wyłączeniem klas I SP).

13. Zostały utworzone grupy projektowe:

• zbierająca podpisy pod wnioskiem o przebudowę dróg: Północna, Świerkowa, Borowa – wg stworzonego projektu.
  • zajmująca się oznakowaniem wokół szkoły (zakaz parkowania) – Jacek Kadłubowski
  • zespół zajmujący się problemem szatni – Michał Rosa, Andrzej Podgórski, Marta Murawska
  • odpowiedzialny za publikacje na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce RR – Tomasz Wielechowski.

14. Poruszono również problematykę:

• braków papieru toaletowego w toaletach;
  • utworzenia Rady Szkoły;
  • uczestnictwa RR w planowaniu grafiku lekcji (pierwsze spotkanie w kwietniu 2015);
  • zaplanowano następne spotkanie RR na13 listopada 2014 godz. 18:00;
  • zaproponowano, aby na okresowych zebraniach Rodziców przedstawiciele RR relacjonowali działania RR szkoły.

podpisy pod zapisem spotkania złożyli:

Tomasz Wielechowski

Andrzej Podgórski