ULICA GŁÓWNA – ZAPOBIEGNIJMY NIESZCZĘŚCIU !!!

7 października br. przedstawiciel naszej Rady Rodziców spotkał się ze starostą panem Janem Dąbkiem. Spotkanie dotyczyło zapewnienia bezpieczeństwa na ulicy Głównej, w obrębie naszej szkoły.

Ulica Główna jest drogą powiatową i wszelkie działania z nią związane są w gestii naszego Starostwa Powiatowego. Ulica ta jest też niezwykle niebezpieczna z powodu natężonego ruchu samochodowego oraz niestosowania się kierowców do ograniczenia prędkości. Dodatkowo jest słabo oznakowana, jak i znajduje się przy niej sygnalizacja świetlna – niepełna i źle wyregulowana.

Na tym odcinku drogi miało już miejsce kilka wypadów (w tym z udziałem naszych dzieci!) i jest tylko sprawą czasu kolejne, nieszczęśliwe zdarzenie – jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie.

Nasza Rada Rodziców wspólnie z Dyrekcją już od trzech lat wnioskuje do Starostwa o wykonanie spowalniaczy, wyregulowanie świateł oraz wykonanie wyraźnego i dobrego oznakowania drogi. Bezskutecznie.

Dopiero ostatnie spotkanie z panem Dąbkiem dało nam nadzieję na zmianę tego stanu rzeczy. Po spotkaniu – w ciągu kilku dni – udało się namalować (odświeżyć niewidoczne już) oznakowanie poziome drogi: przejścia dla pieszych, linie ciągłe i przerywane - na drodze.

Czekamy na kolejne kroki Starostwa w w/w sprawie!

Będziemy się przypominać – aż do skutku!