Święto Patrona Szkoły - Dzień Sportu

Święto Patrona Szkoły  w tym roku Szkoła Podstawowa obchodziła na sportowo.

W dniu imienin Patrona 28 października , we wtorek najpierw klasy  I – III SP, później klasy 4 – 6 SP wzięły udział w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez nauczycielkę WF p. Annę Krasuską.  W przebiegu rywalizacji i zabawach sportowych pani Ani pomagali wychowawcy klas  i nauczyciel WF p. Łukasz Mozer.

Dzień sportu uroczyście otworzyła Wicedyrektor SP p. Malwina Studzińska przypominając uczniom sportowe zacięcie naszego Patrona Tadeusza Zawadzkiego.

Podczas szkolnego święta uczniowie mieli okazję spotkać się z zaproszonymi gośćmi – absolwentami naszej szkoły z tytułami i medalami Mistrzostw Polski i Świata.

Odwiedzili nas i swoje umiejętności pokazali:

Izabela Błajda – koszykarka, zawodniczka Polonii II Warszawa, grająca w pierwszych składach.

Patryk Górecki – kolarz, min. Wicemistrz Polski  w kolarstwie szosowym w indywidualnej jeździe na czas juniorów, zawodnik Klubu Sportowego DAZAR OLIMPIC Piaseczno.

Natalia Matulka- koszykarka z MUKS Piaseczno

Aleksandra Rosłon – min. brązowa medalistka Mistrzostw Świata Kadetów i Juniorów w Kickboxingu, Mistrzyni Polski Juniorów Full-Contact.

Gościliśmy obok naszych absolwentów także innych sportowców min. Sebastiana Bieńka trenującego kickboxing.

Gwiazdą dnia był Mateusz Stopa Stopczyński Mistrz Polski w koszykarskim freestyle’y.