Sprawozdanie ze spotkania Rady Rodziców w dniu 13 listopada 2014 roku

W dniu 13 listopada odbyło się kolejne Zebranie Rady Rodziców. Sprawozdanie z  tego spotkania znajduje się poniżej.

ZEBRANIE RADY RODZICÓW   Data: 13.11.2014 (czwartek)

PRZEBIEG SPOTKANIA:

obecnych: 23 przedstawicieli klasowych Rad Rodziców.

1. Przewodniczący – Andrzej Podgórski – przedstawił plan spotkania:

1. sprawozdania zespołów roboczych
  2. problemy z kopiowaniem prac klasowych
  3. dostępność do wody – dla uczniów
  4. problematyka przypadków dokonania kradzieży
  5. Piaseczyńskie Porozumienie Rad Rodziców  - Strategia Oświatowa
  6. zebrania klasowe

2. Powołano zespół roboczy ds. wyegzekwowania dobrego oznakowania oraz wykonania spowalniaczy na ul. Głównej, w okolicach szkoły. Zespół ma nadać sprawie, która jest sygnalizowana władzom, przez nas, od dwóch lat bezskutecznie  – nowy wymiar, w tym medialny.

członkowie zespołu: Katarzyna Walendziak, Marta Murawska, Agata Kulik oraz Michał Bator.

3. Z relacji zespołu ds. analizy możliwości zakupów za fundusze zebrane podczas ubiegłorocznego pikniku wynika, że zgromadzone fundusze umożliwiają  zakup jednego zestawu tablicy multimedialnej. Zakup ten też wydaje się, części zebranych, posunięciem wątpliwym. Prace nad znalezieniem odpowiedniego i optymalnego sprzętu lub urządzenia dla naszej szkoły – będą trwać dalej. Zostanie stworzona ankieta dla nauczycieli w celu wskazania najbardziej oczekiwanego i optymalnego rozwiązania.

4. Omówiono sposoby rozwiązania problemu wejścia do szkoły od strony szkoły podstawowej.

5. Kamilla Gibas poinformowała o idei sklepiku (bufetu) ze zdrową żywnością oraz o asortymencie żywności jaka  powinna być w nim dostępna.

6. Tomasz Wielechowski poinformował o pracach nad szkolną stroną internetową. Zebrani z uznaniem odnieśli się do pracy Tomka, która nadała nowy wymiar sekcji Rady Rodziców na tej stronie.

7. Zgłoszony przez Rodziców problem z kopiowaniem zawartości prac klasowych własnych dzieci - w celu pracy nad poprawą ich jakości – będzie rozwiązany. Przychyla się do tego, obecna na zebraniu, p. Dyrektor. Sposób rozwiązania tego problemu będzie ogłoszony na stronie internetowej.

8. Zgłoszono brak dostępności kubków do wody przy urządzeniach do jej dystrybucji. Sytuacja będzie monitorowana i poprawiona.

9. Pojawiły się sygnały o incydentach kradzieży butelek z wodą z tornistrów dzieci, szczególnie w okolicy sali gimnastycznej. Gorzej, że jakoby zdarzyły się przypadki kradzieży pieniędzy i kluczy. Sprawa ma być zbadana.

10. Postanowiono, i poproszono p. Dyrektor, o wdrożenie systemu wystąpień przedstawicieli Rad Rodziców klasy na początku zebrań klasowych (ok. 15 minut). Obecnie celem tych wystąpień jest:

• przekazanie informacji o składkach na fundusz RR;
  • informacja o stronie internetowej (zakładce RR);
  • informacja o kradzieżach (domniemanych) wraz prośbą o informowaniu o takich przypadkach dyrekcji szkoły;

11. Katarzyna Makara wnioskowała o zastanowienie się nad wprowadzeniem jako drugiego języka obcego w naszej szkole – języka hiszpańskiego.

12. Kamilla Gibas zachęcała do obejrzenia filmu „Alfabet” dotyczącego systemów edukacji, którego premiera będzie miała miejsce 9 grudnia w piaseczyńskim Domu Kultury (wstęp bezpłatny).

13. Obecny na spotkaniu Radny Michał Rosa poinformował o harmonogramie przebudowy ulic Północnej i Świerkowej oraz parkingu w okolicach naszej szkoły. Istnieje szansa, że prace rozpoczną się w roku 2015.

14. Pani Dyrektor poinformowała o wigilii, którą nasza Szkoła, po raz kolejny, zorganizuje dla dzieci z Domu Dziecka w Konstancinie. Oczekujemy na listę najpotrzebniejszych rzeczy, która przygotuje Dom Dziecka.

15. Pani Dyrektor poinformuje o zajęciach dodatkowych prowadzonych w naszej szkole – w odpowiedzi na zadanie pytanie podczas spotkania RR. Odpowiedź zostanie umieszczona na stronie internetowej.

16. Stołówka naszej szkoły wydaje liczbę obiadów przekraczającą znacznie jej możliwości techniczne. Istnieje pilna potrzeba poprawiania warunków pracy stołówki, szczególnie w części kuchennej.

17. Następne spotkania przedstawicieli Rad Rodziców zostało zaplanowane na 8 stycznia (czwartek)  o godzinie 18:00.  ZAPRASZAMY !!!!