ZEBRANIE RADY RODZICÓW Data: 8.01.2015 roku (czwartek)

PRZEBIEG SPOTKANIA:

obecnych: 12 przedstawicieli klasowych Rad Rodziców.

1. Przewodniczący – Andrzej Podgórski – przedstawił plan spotkania:

1. woda dla uczniów
  2. spowalniacze,sygnalizacja świetlna i oznakowanie
  3. nagrody dla uczniów
  4. piknik

1.  Przewodniczący przekazał informację, iż umowa na wodę obowiązuje do końca maja 2015r. i koszty rzeczywiste wody przekraczają planowany na to budżet. Rada Rodziców poszuka sposobu na obniżenie kosztów. Temat ten koordynuje Kamilla Gibas.

2. Pani Katarzyna Walendziak przekazała informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze w okolicy szkoły. W 2014 r. policja odnotowała cztery wypadki na ulicy Głównej (także z udziałem dzieci z naszej szkoły). Policja posiada fundusze na cele zadaniowe, więc zostanie skierowane do nich pismo w sprawie przydzielenia  patrolu w okolicy niebezpiecznego skrzyżowania przy szkole oraz w sprawie spowalniaczy na ul. Głównej. Pismo przygotuje Kasia Walendziak.

3. Pani Kamilla Gibas zgłosiła pomysł zaproszenia członka zarządu Starostwa Powiatowego, by przedstawić sytuację bezpieczeństwa naszych dzieci. Pomysł został zaakceptowany.

4. Pani Katarzyna Walendziak poinformowała, iż rozbudowa stołówki i szatni została w gminie połączona w jeden projekt, który koordynuje inspektor w Urzędzie Miasta. Problem z rozbudową stołówki wynika z kwestii własnościowych gruntu pod szkołą.

5. Zdecydowano, że dofinansowanie wycieczek odbędzie się za zasadach obowiązujących w poprzednich latach w ramach zaplanowanego budżetu.

6. Jak co roku Rada Rodziców finansuje zakup nagród książkowych dla dzieci. Sprawę prowadzi Kasia Makara przy współpracy p. Teresy Kęciek.

7. Przewodniczący wraz ze Skarbnikiem Rady sprawdzą aktualny stan wpływu wpłat na konto Rady Rodziców.

8. Przedyskutowano zarysy tegorocznego czerwcowego pikniku. Celem pikniku ma być integracja dzieci oraz rodziców wraz z pracownikami szkoły. Rada Rodziców przygotuje program nowych atrakcji na piknik 2015.

9. Na stronie internetowej Rady Rodziców zostanie umieszczony preliminarz oraz informacje o wydatkach Rady Rodziców.

10. Podjęto kwestię bezpłatnego dostępu do dziennika elektronicznego (Librusa). Do dnia dzisiejszego żaden rodzic nie posiada bezpłatnego dostępu. Sprawę tę ma wyjaśnić Kasia Makara.

11. Na najbliższym Zebraniu Rodziców należy przekazać prośbę o systematyczne wpłaty na konto Rady Rodziców oraz poinformować, iż aktualnie jest mało pieniędzy na koncie Rady, a sukcesywnie są realizowane wydatki (np. na wodę dla dzieci). Dodatkowo przed nami wiele wyzwań np.  dofinansowanie wyjazdów dla dzieci, przygotowanie pikniku czy zakup nagród dla dzieci.

12. Data następnego spotkania Rady Rodziców zostanie podana na stronie internetowej szkoły.