Żywe lekcje historii z Grupą Historyczno - Edukacyjną "Szare Szeregi"

We  wtorek 20 marca, uczniowie klas 4 – 7 Szkoły Podstawowej uczestniczyli w żywych lekcjach historii o Armii Krajowej i Szarych Szeregach, przygotowanych i prowadzonych przez Grupę Historyczno – Edukacyjną „Szare Szeregi” z Jazgarzewa.

Dzieci i młodzież z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcjach, na których poznawali działalność najmłodszych żołnierzy Armii Krajowej „Zawiszaków”, którzy podczas Powstania Warszawskiego obsługiwali Harcerską Pocztę Polową. Na zajęciach uczniowie pomagali szyć opaski powstańcze, które mogli ze sobą zabrać i nosić na ramieniu, zobaczyli jak działał Szpital Powstańczy, zapoznali się z ekspozycją broni, granatników i moździerzy powstańczych, poznali umundurowanie żołnierzy Armii Krajowej i przeszli wojskową musztrę.