UCZNIU! STOSUJ SIĘ DO ZASAD!

SKRÓCONA WERSJA PROCEDUR ZACHOWANIA SIĘ UCZNIA

• Do szkoły przychodzą tylko osoby zdrowe (dotyczy wszystkich pracowników i uczniów). Jeśli masz jakiekolwiek objawy przeziębienia – zostań w domu!
  • Do szkoły młodzież wchodzi rano trzema wejściami – WEJŚCIE A, B, C
  • W szkole uczeń ma obowiązek mieć czyste buty.
  • Cienkie kurtki, strój na w-f i książki zostawiamy w swoich salach – zgodnie z planem SALA à KONKRETNY ODDZIAŁ.
  • Uczniowie klas 4-8 zmieniają obuwie przy WEJŚCIACH A, B, C, ale prosimy o dbałość i uważne korzystanie z wycieraczek, aby ograniczyć zabrudzenia powierzchni na terenie szkoły. Zmienione obuwie w workach zabieramy do sal wraz z kurtkami.  Klasy 4 mają swoje szatnie na części SP. Uczniowie klas  1-  3 przebierają się w szatni SP - wejście C.
  • Wszystkie osoby wchodzące do szkoły mają obowiązek dezynfekcji rąk.
  • Wchodząc do każdej sali lekcyjnej, uczeń ma obowiązek zdezynfekować ręce.
  • W przestrzeniach wspólnych (korytarze, schody) uczniowie i nauczyciele mają obowiązek noszenia maseczek. Na lekcjach uczeń może przebywać w maseczce, jeśli wyrazi taką wolę.
  • Sale lekcyjne są wietrzone na każdej przerwie, w miarę możliwości okna są otwarte również w trakcie lekcji. Korytarze są wietrzone w trakcie lekcji.
  • Uczniowie myją ręce po każdym skorzystaniu z toalety oraz w miarę możliwości przy każdej możliwej okazji.
  • W trakcie przerw, jeśli pozwalają warunki atmosferyczne, uczniowie mogą korzystać z miejsc na zewnątrz szkoły - boisko, place, wszystkie te miejsca są oznakowane - zgodnie z planem przerw na zewnątrz. Zabronione jest wychodzenie poza teren szkoły.
  • Spożywanie posiłków na stołówce odbywać się będzie na podstawie planu posiłków dla danej klasy, zostaną wyznaczone konkretne godziny spożywania obidadów.
  • Nadal obowiązuje procedura, iż uczeń zwalniany przez rodziców z powodów osobistych musi okazać przy wyjściu zwolnienie podpisane przez wychowawcę lub wicedyrektora.
  • W trakcie przerw uczniowie mogą przebywać w salach, które pozostają otwarte pod opieką nauczyciela.
  • Jeśli uczeń poczuje się źle w szkole, zgłasza ten fakt do nauczyciela/ wychowawcy i szkoła powiadamia rodziców, którzy są zobowiązani do odebrania dziecka ze szkoły.