Jaką szkołę podstawową wybrać? - doradztwo zawodowe online

Trwa czas wyborów dalszej drogi kształcenia przez uczniów klas 8. Wiemy, że wybory te nie są dla młodzieży łatwe. Aby wspomóc dzieci i rodziców w tych niełatwych decyzjach zapraszamy na spotkania online z psychologiem i doradcą zawodowym.

Zapraszamy 26.03.2021 spotkanie na Meet Google + transmisja na FB powiatu.

Link do spotkania:  http://meet.google.com/wgi-ejvw-fsf

Pod tym samym linkiem odbędą się dwa spotkania - dla młodzieży, uczniów klas 8 ( spotkanie w godz. 17.30-18.30) i spotkanie dla rodziców (w godz.18.30-19.30); ok. 18.30 młodzież się rozłączy a połączą się rodzice

17.30 - spotkanie online dla młodzieży - uczniów klas 8 - "Trudne decyzje, ważne wybory -  czym się kierować przy wyborze szkoły ponadpodstawowej - spotkanie z doradcą zawodowym i psychologiem dla uczniów klas 8"

Wybór kierunku kształcenia, którego muszą dokonać młodzi ludzie w wieku 14 lat to jedna z najtrudniejszych i najważniejszych decyzji w ich nastoletnim życiu. Aby decyzja ta była podjęta w zgodzie z potrzebami, aspiracjami i predyspozycjami młodego człowieka, aby wybrana szkoła średnia spełniła jego oczekiwania, a zawód/studia, które w przyszłości wybierze dawały szanse na satysfakcjonującą pracę i rzeczywisty rozwój osobisty warto posłuchać doświadczonego doradcy zawodowego i jednocześnie psychologa.

18.30 - spotkanie online dla rodziców - "Jak wspomóc dziecko - ucznia klasy 8, w wyborze szkoły ponadpodstawowej - spotkanie z doradcą zawodowym i psychologiem dla rodziców uczniów klas 8"

Wybór kierunku kształcenia, którego muszą dokonać młodzi ludzie w wieku 14 lat to jedna z najtrudniejszych i najważniejszych decyzji w ich nastoletnim życiu. Wielu z nich potrzebuje mądrego wsparcia w tej decyzji - pomocy w rozeznaniu własnych aspiracji, predyspozycji. Rodzice mogą być nieocenionymi doradcami własnych dzieci jeśli będą im w tych decyzjach towarzyszyć, pomagać rozumieć istotne dla wyboru szkoły średniej kwestie, ale nie narzucać własnych preferencji i wyborów.  Jak mądrze i skutecznie udzielić wsparcia swojemu dziecku, które staje przed decyzją wyboru szkoły średniej, przekaże rodzicom doświadczony doradca zawodowy i jednocześnie psycholog.

Liczymy, że spotkania jakie przygotowaliśmy dla rodziców i dla uczniów klas 8 pomogą w dokonaniu dobrego wyboru.

Dołączam link do strony powiatu, gdzie zamieszczona jest powyższa informacja:

Ewa Lubianiec