Lato w mieście 2014

Po raz kolejny w naszej szkole w ramach pracy świetlicy zorganizowano akcję LATO W MIEŚCIE.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywały się w dniach 14.07. – 01.08.2014  /godz. 9.00 – 15.00/. Akcją objęto 35 uczniów. Dzieci podzielono na dwie grupy według wieku.

Uczniom zaproponowano zajęcia kształtujące postawę prozdrowotną, umiejętność zagospodarowania czasu wolnego oraz współdziałania zespołowego, współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji i wzajemnej odpowiedzialności. Ważnym ich elementem było rozwijanie zasady fair play.

Zorganizowano wiele atrakcyjnych imprez wyjazdowych:

• Park Kultury w Powsinie: Park Linowy /trasy Super Kids i Odkrywcy/  + kąpiel w basenach odkrytych,
  • Warsztaty ceramiczne w Mirowicach + ognisko z pieczeniem kiełbasek,
  • Kino Cinema City w Jankach: film “Jak wytresować smoka – 2,
  • Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu: własnoręczny wyrób bułek, masła oraz gałgankowych lalek,
  • Akademia Łucznica w powiecie otwockim: malowanie koszulek, batik, makrama + ognisko z pieczeniem kiełbasek,
  • Warownia Jomsborg w Warszawie: lekcje historii – sagi o Wikingach i Słowianach, konkurencje sprawnościowe, strzelanie z łuku + ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Ponadto uczniowie brali udział w zajęciach na terenie szkoły: zajęcia plastyczne /recycling/, śpiew przy gitarze, konkurs karaoke, zumba i nauka tańca, rozgrywki sportowe na boisku szkolnym, zabawy na placu zabaw.

Uczestnicy dwukrotnie byli na wycieczce pieszej na Górki Szymona. Z racji wysokich temperatur powietrza, atrakcją akcji były także kąpiele w piaseczyńskich fontannach.

Podopiecznym zapewniono na terenie szkoły 2-gie śniadania oraz obiady w Szkole Podstawowej Nr 1 w Piasecznie.

Koordynatorem LATA W MIEŚCIE 2014 była pedagog szkoły podstawowej – p. Bożena Małkowska-Baranowska.