Zebranie Rady Rodziców 19.09.2015

ZEBRANIE RADY RODZICÓW    Data: 17.09.2015 (czwartek)

PRZEBIEG SPOTKANIA:

obecnych: 28 przedstawicieli klasowych Rad Rodziców (załącznik).

1. Przewodnicząca – Katarzyna Makara – przedstawiła plan spotkania:

1. Bezpieczeństwo dzieci
  2. Informacja p. Dyrektor dotycząca wykonanych działań na terenie szkoły
  3. Rozliczenie budżetu, sprawozdanie z działalności prezydium
  4. Woda dla dzieci/ ubezpieczenie/ sklepik/ dofinansowanie obiadów
  5. Wybory prezydium i komisji rewizyjnej
  6. Piaseczyńskie Porozumienie Rad Rodziców (dodatkowo zgłoszone)

2. Pani Radna Anna Krasuska poinformowała o wykonanych działaniach zwiększających bezpieczeństwo w pobliżu naszej szkoły tj. wymianie nawierzchni na ulicy Północnej, wykonaniu „spowalniaczy”, namalowaniu przejść dla pieszych zainstalowaniu barierki odgradzającej pieszych od drogi dla pojazdów.

Zostały także zakupione z funduszy gminnych trybuny (krzesła) na boisko szkolne.

Zebrani Rodzice bardzo wysoko ocenili działania Pani Radnej, które są realizowane konsekwentnie, terminowo i bardzo poprawiają stan bezpieczeństwa wokół szkoły !

3. Pani Beata Krasowska przedstawiła rozliczenie budżetu RR za rok szkolny 2014/2015.

4. Pani Dyrektor Alicja Czarnecka złożyła relację z prac remontowych i inwestycyjnych wykonanych na terenie szkoły w ramach posiadanego budżetu (załącznik od p. Dyrektor)

Poinformowano, że obecnie obowiązek zapewnienia wody do picia dla dzieci i młodzieży na terenie szkoły należy do niej (i ona pokrywa związane z tym koszty).

5. Podczas spotkania wywiązała się dyskusja dotycząca zmian w regulaminie szkoły, które zostały wprowadzone w czasie wakacji i dotyczą prawa oraz sposobu wglądu  w ocenione sprawdziany uczniów.

Rada Rodziców pozostaje na stanowisku, iż mimo zmian w statutach szkół narzuconych ustawowo kwestia kopiowania prac zgodnie z art. 44 u.s.o. nadal pozostaje indywidualną decyzją Szkoły (Rady Pedagogicznej i Dyrekcji). Rada Rodziców zgłosiła ustny wniosek, by przywrócić ubiegłoroczne ustalenia odnośnie kopiowania prac ustalone pomiędzy Radą Rodziców a Szkołą. Pani Dyrektor zobowiązała się przekazać RR swoją decyzję odnośnie powyższego tematu.

6. Dyskusja dotyczyła także zastrzeżeń Rady Rodziców w odniesieniu do współpracy na linii: dyrekcja szkoły – Rada Rodziców.

7. Przedstawicielka Rady Klasowej zgłosiła zastrzeżenie wobec prowadzenia na terenie szkoły zajęć przez firmę „Ponton” oraz oświadczyła, że nie życzy sobie aby jej dziecko było nauczane przez w/w firmę.

8. Pięciu przedstawicieli Rad Klasowych wyraziło swoje zainteresowanie w uczestniczeniu w pracach Piaseczyńskiego Porozumienia Rad Rodziców.

9.Przewodnicząca RR oświadczyła, że obecne Prezydium kończy swoją działalność i przystąpiła do próby wyłonienia nowego Prezydium RR i Komisji Rewizyjnej.

Nikt z przedstawicieli Rad Klasowych nie zgłosił kandydata do prezydium ani do komisji. Nie zgłosiła się też osoba chętna do wystąpienia w wyborach.

W  związku z powyższym – dotychczasowa przewodnicząca, Katarzyna Makara, zaproponowała kolejne spotkanie przedstawicieli Rad Klasowych na 30 września br. o godzinie 18:30, które ma być poświęcone jedynie wyłonieniu nowego Prezydium Rady Rodziców.