Zebranie Rady Rodziców w dniu 2.12.2015 roku

ZEBRANIE RADY RODZICÓW   Data: 2.12.2015 (środa)  PRZEBIEG SPOTKANIA:

obecnych: 19 przedstawicieli klasowych Rad Rodziców

Plan spotkania:

1. Wydanie opinii na temat Statutu Szkoły- głosowanie- kontynuacja prac nad dostępem do prac klasowych przez rodziców.

2. Ustalenie wydatków z budżetu stworzonego przez PZU  (w ramach wpłat na ubezpieczenie)  na cele związane z bezpieczeństwem:

a) dyskusja nad pomysłem stworzenia systemu szkoleń dla dzieci,  z zakresu pierwszej   pomocy

b) inne pomysły (prosimy o zgłaszanie)

c) podjęcie decyzji

3.  Wstępne ustalenia organizacji pikniku rodzinnego 2016:

a) ustalenie na jaki cel zbieramy pieniądze

b) rezerwacja atrakcji dla dzieci- pomysły

4.  Bal Noworoczny.

1. Przewodniczący p. T. Wielechowski poinformował, iż na spotkaniu Rady Pedagogicznej i Prezydium Rady Rodziców ustalono, iż kopie prac pisemnych (sprawdziany, prace klasowe) będą przekazywane rodzicom na ich prośbę lub ucznia wyrażoną mailowo, w dzienniku Librus lub telefonicznie. Natomiast kartkówki będą zawsze przekazywane rodzicom.  Odpowiednie zarządzenie w tej sprawie wyda Dyrekcja szkoły.
  2. Rada Rodziców zaproponowała, iż pieniądze z ubezpieczenia można przeznaczyć na szkolenia dla uczniów z udzielania pierwszej pomocy (17 przedstawicieli za, 2 wstrzymało się od głosu).
  3. Drużynowa K.Walendziak poprosiła Radę Rodziców o udzielenie wsparcia finansowe drużyny harcerzy – pieniądze na zakup około 40 szt. bezrękawników.
  4. Podjęto uchwałę w sprawie wydatkowania pieniędzy z Pikniku 2015 (uchwała Nr 3 z dnia 2 XII 2015r.) . Przeznaczono 3000zł na pomoce dydaktyczne oraz 1200zł na wsparcie drużyny harcerzy.
  5. Podjęto wstępne ustalenia w sprawie Pikniku 2016 wraz ze wskazaniem koordynatorów zadań:Przedstawiono problem naruszania nietykalności osobistej w szkole i braku podejmowanej interwencji.  Do wyjaśnienia kwestia procedur, które powinny być stosowane w takich przypadkach (TWielechowski).
    1. „dmuchańce” zamek i zjeżdzalnia jak w ubiegłym roku (K.Makara)
    2. pomysł miasteczka ruchu drogowego (T.Wielechowski)
    3. opcja postawienia sceny (K.Hernik, T.Wielechowski)
    4. „Mam talent”, „youtuberzy” - A.Basałaj
    5. zaproszenie straży pożarnej (R.Zięcina) i policji
    6. szukamy celebrytów – (info roześle KMakara, A.Basałaj)
    7. każda klasa ma przygotować temat/występ na piknik
    8. nagłośnienie sceny (T.Wielechowski)
    9. taniec ID Center (R.Struzicki)
  6. Następne spotkania przedstawicieli Rad Rodziców zostało zaplanowane na   13 stycznia  (środa)  o godzinie 18:00.  ZAPRASZAMY !!!!