Zebranie Rady Rodziców w dniu 13.01.2016 roku - sprawozdanie

ZEBRANIE RADY RODZICÓW   Data: 13.01.2016 (środa)

PRZEBIEG SPOTKANIA:

obecnych: 18 przedstawicieli klasowych Rad Rodziców oraz Dyrektor: A. Czarnecka, panie V-ce  Dyrektor A.Perzyna, M.Studzińska oraz p. A. Lewińska.

Plan spotkania:

1. System wystawiania ocen na koniec semestru, wyciąganie średniej - zastrzeżenia zgłoszone przez rodziców
  2. Problem agresji w szkole – zasady postępowania.
  3. Dni wolne od zajęć w szkole, jak to odrabiamy - wniosek rodziców
  4. Wybór dwóch przedstawicieli RR naszej szkoły do Rady Oświatowej funkcjonującej przy Urzędzie Gminy Piaseczno.
  5. Wybór dwóch przedstawicieli do tegorocznego składu Piaseczyńskiego Porozumienia Rad Rodziców.
  6. Rozważenia, czy jesteśmy skłonni do przeznaczenia 1% z rocznego funduszu RR naszej szkoły na wspomożenie funkcjonowania Piaseczyńskiego Porozumienia Rad Rodziców.
  7. Konkurs z nagrodami dla uczniów, dotyczący bezpieczeństwa na drodze.

1. Przewodniczący p. Wielechowski przedstawił problem oceniania śródrocznego uczniów odbywającego się na podstawie średniej ukazanej w dzienniku elektronicznym Librus.   Poproszono także o wyjaśnienie  ustalania wag dla ocen, zakresu („widełek”) dla przyznawanych ocen oraz sposobu wyliczania średnich w systemie elektronicznym. Sekretarz Rady Rodziców uzupełnił informacje Przewodniczącego dodając, iż w Statucie szkoły oraz Wewnątrzszkolnym Systemem Oceniania ZSP w Piasecznie nie ma zapisu, iż ocenianie ucznia odbywa się na podstawie średniej z systemu Librus.

Pani Dyrektor potwierdziła powyższe informacje. Stwierdziła, iż średnia z systemu Librus ma za zadnie pomagać nauczycielowi, ale nie decyduje o przydzielonej ocenie. Librus jest tylko narzędziem, a to nauczyciel ocenia ucznia za jego wiedzę i umiejętności.

Pani Dyrektor zobowiązała się przypomnieć o tym nauczycielom przed dokonaniem klasyfikacji śródrocznej.

Pani Lewińska, administrator Librusa, przedstawiła zasady przydzielania wag oraz wartości dla „plusów” i „minusów” w systemie.

Pani Dyrektor zaznaczyła, iż ocenianie dla przedmiotów muzyka, plastyka, technika, wf odbywa się zgodnie ze znowelizowanymi przepisami, nie za same osiągnięcia tylko wkład włożonej pracy w wykonywanie obowiązków, wysiłek i chęci.

2. Przewodniczący T.Wielechowski przedstawił problem agresji występujący w szkole i kwestię nie zawsze podejmowanej reakcji nauczycieli. Poprosił o przedstawienie procedur obowiązujących w szkole wobec zachowań agresywnych.  Poprosił Dyrekcję o stworzenie kampanii uświadamiającej uczniów i rodziców wobec agresji, ukazującej konsekwencje postępowania szkoły wobec aktów przemocy (fizycznych i psychicznych). Podkreślił, iż ważna jest szybkość reakcji nauczyciela i szkoły po zaistnieniu agresji.

Pani wicedyrektor M.Studzińska potwierdziła, iż w szkole istnieje procedura postępowania wobec agresji i odczytała jej najważniejsze punkty. Pani Dyrektor A.Czarnecka potwierdziła stosowanie procedury, uznając ją za skuteczną. Zobowiązała się jednocześnie do przedstawienia na stronie WWW szkoły w zakładce „Dla rodziców” najważniejszych informacji o postępowaniu szkoły wobec agresji, a także na dołączenie linku do procedury obowiązującej w szkole. Dyrektor szkoły zobowiązała się na przypomnienie wszystkim wychowawcom, by poważnie traktowali każdą formę przemocy i szybko reagowali.

Następne spotkania przedstawicieli Rad Rodziców zostało zaplanowane na   2.03 (środa)  o godzinie 18:00.  ZAPRASZAMY !!!!