Sprawozdanie z Zebrania RR w dniu 2.03.2016 roku

SPRAWOZDANIE - ZEBRANIE RADY RODZICÓW Data: 2.03.2016 (środa)

PRZEBIEG SPOTKANIA:
obecnych: 27 przedstawicieli klasowych Rad Rodziców, Dyrektor: A. Czarnecka, p. T.Raczyńska, p.
K.Michalik, przedstawiciele Samorządu Szkolnego

Przewodniczący Tomasz Wielechowski przedstawił porządek obrad:
1. Użytkowanie telefonów komórkowych przez uczniów na terenie szkoły, dyskusja, ustalenie zasad.
2. Przedstawienie oceny pracy nauczyciela, o którą RR wystąpiła 12.10.15- zapraszamy wszystkich zainteresowanych
3. Nagrody książkowe dla uczniów, prace nad nowym systemem
4. Poznajmy naszych nauczycieli – pomysł na przybliżenie kadry pedagogicznej rodzicom
5. Wpłaty na konto RR a wydatki w najbliższym okresie
6. Piknik rodzinny 2016 :
- podział zadań na poszczególne klasy
- ustalenie roli grona pedagogicznego w organizacji pikniku
- przygotowanie listy sponsorów

1. Przedyskutowano problem zgłoszony przez jednego z przedstawicieli Rady Rodziców dotyczący użytkowania telefonów komórkowych. Rodzic zaproponował, by wprowadzić w szkole zakaz używania telefonów przez uczniów. Wysłuchano opinii przedstawicieli Rady Rodziców oraz Dyrektor szkoły Alicji Czarneckiej, która poparła ten pomysł. Swoją opinię przedstawił Samorząd szkolny, który widział zasadność wprowadzenia zakazu w SP, ale nie w gimnazjum. Po wysłuchaniu wszystkich stron przedstawiciele Rady Rodziców większością głosów podjęli decyzję o wprowadzeniu zakazu używania telefonów komórkowych oraz urządzeń elektronicznych na terenie szkoły podstawowej. Wskazano, iż telefonu można użyć w wyjątkowych przypadkach po uzyskaniu zgody nauczyciela oraz skorzystać z telefonu w sekretariacie szkoły. Decyzja ta została wyrażona stosowną uchwałą i przekazana Dyrekcji szkoły.
2. Dyrektor p.Czarnecka przedstawiła ocenę nauczyciela, o którą wnioskowała w X 2015r. Rada Rodziców. Praca nauczyciela została oceniona pozytywnie. Przewodniczący przekazał informację, iż w tej sprawie Rada Rodziców, by rozwiązać długoletni problem, będzie szukać pomocy poza szkołą.
3. Omówiono problem agresji w szkole. Wysłuchano relacji rodziców o zaistniałej agresji oraz braku reakcji nauczycieli na przemoc, bagatelizowania codziennych aktów przemocy. Pani T. Raczyńska przedstawiła plan postępowania w przypadku przemocy w szkole. Przekazała dokument „Jak zatrzymać przemoc rówieśniczą- zasady postępowania w ZSP w Piasecznie” będący strategią postępowania w takich sytuacjach. Szkoła promuje postawy pozytywne (Ekstraklasa), psycholodzy z Centrum Edukacji z Bielska-Białej prowadzą warsztaty z uczniami z gimnazjum. Poproszono rodziców, by zgłaszali każda zaistniałą przemoc, bo o wielu szkoła nie
wie. Pani Dyrektor zobowiązała się uczulić nauczycieli, by reagowali na każdą zgłoszoną agresję zgodnie z procedurą przeciwdziałania przemocy oraz umieścić procedurę na internetowej stronie szkoły.
4. Zgłoszono ciekawą propozycję „Poznajmy naszych nauczycieli”. Wielu nauczycieli rodzice nie znają. By ułatwić kontakt warto zrobić wszystkim nauczycielom pojedyncze zdjęcia i wywiesić w jednym miejscu w szkole, by rodzice mogli rozpoznać nauczyciela, którego szukają. Wiele szkół w
ten sposób przedstawia swoich pracowników. Pani Dyrektor nie odniosła się do tej propozycji.
5. Pani Dyrektor przekazała informację w sprawie obowiązkowego języka hiszpańskiego dla gimnazjum:
a. Przygotowane zostały ankiety, które zostaną przekazane uczniom jeszcze w tym tygodniu
b. w arkuszu organizacyjnym na rok 21016/17 został umieszczony język hiszpański obowiązkowy dla jednej klasy pierwszej gimnazjum
6. W sprawie dodatkowego języka hiszpańskiego Pani Dyrektor przekazała informację, iż zaczyna się kurs dla uczniów zainteresowanych.
7. W tym roku Rada Rodziców większością głosów zdecydowała, iż priorytetem przy zakupie książek na nagrody na koniec roku będzie nie ilość, tylko jakość lektury. Z uwagi, iż cena książki będzie wyższa w tym roku otrzymają ją uczniowie kończący szóstą klasę SP oraz trzecią gimnazjum oraz laureaci konkursów.
8. Omówiono wstępnie temat pikniku.
9. Omówiono przygotowania do wdrożenia konkursu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Wstępna wersja regulaminu jest już gotowa, zostanie przesłana do szkoły.
10. Przedstawiono pomysł, by Rada Rodziców na koniec roku uhonorowała 5 nauczycieli za ich wyjątkowy wkład na rzecz kształcenia uczniów. Pomysł został jednogłośnie zaakceptowany.
11. Zgłoszono poniższe wnioski formalne do wyjaśnienia przez Szkołę:
a. Częste odwoływanie zajęć WF, zamiast przydzielania zastępstw prowadzonych przez nauczycieli WF
b. Zgłoszono, iż w klasie 1 gimnazjum w każdym miesiącu przez tydzień nie ma prowadzonych zajęć z języka polskiego z powodu nieobecności polonisty. Ze względu na fakt, iż na zastępstwa nie jest przydzielany nauczyciel polonista (mimo formalnego obowiązku), wyrażono obawę o stan realizacji podstawy programowej oraz stan wiedzy uczniów.
12. Następne spotkania przedstawicieli Rad Rodziców zostało zaplanowane na 21.04.2016r (czwartek) o godzinie 18:00. ZAPRASZAMY !!!!