ekstraKLASA 2016 w Szkole Podstawowej

2 czerwca, już po raz szósty została przyznana nagroda dla najbardziej zgranej klasy na etapie edukacyjnym klas IV – VI Szkoły Podstawowej.

Nagroda przypadła klasie, która propaguje ważne w naszej szkole wartości: szacunek, życzliwość, tolerancję.

Chcemy, żeby nasza szkoła była miejscem przyjaznym i bezpiecznym, gdzie każdy uczeń może być sobą, akceptując jednocześnie prawo do tego samego pozostałych członków wspólnoty.

Pragniemy, by absolwenci ciepło i ze wzruszeniem wspominali szkołę po wielu, wielu latach.

Nagrodę przyznaje społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele.

Zwycięskie klasy wyłoniło jury w składzie:

Wicedyrektor, Przewodnicząca Rady Rodziców, Pedagog, Psycholog, Opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego.

Jury ustaliło zwycięzcę w oparciu o bieżącą analizę sytuacji w zespołach klasowych /rozmowy z wychowawcami, ilość interwencji dotyczących przemocy rówieśniczej/ oraz wyniki ankiet przeprowadzonych w klasach i wśród nauczycieli.

Klasy nominowane do tytułu „ekstraKLASA”  w roku szkolnym 2015/2016 w ocenie uczniów i nauczycieli:

Wśród klas IV - VI Szkoły Podstawowej nominowane były:

• Klasa VA
  • Klasa VB
  • Klasa VC

Decyzją Jury zwyciężyła klasa VC - wychowawca p. Iwona Anna Lewińska

Jest to już drugie zwycięstwo tej klasy w kolejnej edycji konkursu.

Serdeczne  gratulacje!!

Jury przyznało także nagrody indywidualne ZOŚKI

ZOŚKAMI zostali uhonorowani uczniowie, którzy uzyskali od zespołu klasowego w dziedzinie życzliwości i tolerancji 5 i więcej głosów.

Nagrody Indywidualne "Zośki"

Klasa IVA Basia Konatowicz, Nina Chalimoniuk.

Klasa IVB Iga Golak, Magda Kwapniewska, Bartek Wyporski.

Klasa V A  Ania Cybulska, Ola Czerwonka, Zosia Galicińska, Wiktoria Kaszubowska, Piotr Żuchowski.

Klasa V B  Julek Walendziak, Gabrysia Zaron, Dominika Krasucka.

Klasa V C Ignacy Cybulski, Nadia Exlager, Weronika Kołakowska, Marta Maleszyk.

Klasa V D Wiktoria Walczak, Zuzia Daniel.

Klasa VI A Julia Bylińska, Angelika Gołębiowska, Milena Gut, Julia Łazuka, Patrycja Kaczmarzyk.

Klasa VI B Ula Ciechomska, Zuzanna Ciszewska, Emilia Gromek, Hubert Lewiński.

Klasa VI C Małgosia Wiśniewska, Zosia Gryszkiewicz, Maciej Jankowski, Kuba Bieniek.

Super Zośkę - specjalną nagrodę pedagoga szkolnego za największą w szkole liczbę nominacji (po 12 głosów) otrzymała:

Wiktoria Kaszubowska

Serdeczne Gratulacje!!!

Uroczystą galę, na której ogłoszono laureatów, wspaniale poprowadzili uczniowie klasy VIA i VIB Zuzanna Majek i Ignacy Ciechomski. Wydarzenie rozpoczął gitarowy popis ucznia kl. VIB Jakuba Bieńka a następnie uświetnił występ Kingi Kluczyńskiej z kl. VIB i Ani Florjańskiej z kl. VB, które wystąpiły z piosenką „Wehikuł czasu” oraz występ Emilki Gromek i Uli Ciechomskiej z kl. VIB z piosenką „To już jest koniec.”