im. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki"

w Piasecznie

MAREK SOWIŃSKI

ASIA STAŃSKA

W szkole działa Samorząd Szkoły Podstawowej

Samorząd uczniowski jeden z organów szkoły , organizacja uczniów danej szkoły, obejmująca całą społeczność uczniowską, niezależna od administracji oświatowej.

Prekursorami samorządności uczniowskiej w Polsce byli: Janusz Korczak, Władysław Przanowski, Aleksander Kamiński.

Powołanie samorządu uczniowskiego w polskiej szkole gwarantuje Ustawa o systemie oświaty z dnia 7 grudnia 1991 roku. Zgodnie z przywołaną ustawą samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie danej szkoły.

Uczniowie w demokratycznych wyborach wybierają swoich przedstawicieli zasiadających w organach samorządu uczniowskiego. Zasady wybierania przedstawicieli uczniów do organów muszą zostać ustalone w regulaminie samorządu uczniowskiego, który jest uchwalany przez uczniów w powszechnym, równym i tajnym głosowaniu.

Sekcje Samorządu Uczniowskiego:

Sekcja informacyjna -prowadzenie tablicy informacyjnej SU.

Sekcja dekoracyjna - przygotowuje dekoracje okolicznościowe na terenie szkoły oraz dekoracje na dyskoteki;

Sekcja rozrywki - przygotowuje imprezy typu : dyskoteki, kiermasze, kawiarenki dla rodziców,loterie fantowe, akcje samorządowe.

Dzień Kundelka - zbiórka dla podopiecznych SOZ Straży Zwierząt

Z okazji zbliżającego się "Dnia Kundelka" (nieformalne święto obchodzone 25.10 :) Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę karmy, zabawek oraz kocy dla podopiecznych SOZ Straży Zwierząt Powiatu Grodziskiego.
Zbiórkę prowadzimy do piątku, 25.10. Rzeczy można przynosić codziennie  i wrzucać je do specjalnie oznaczonych, stojących na korytarzu kartonów. Kartony znajdują się za wyjściem z tunelu, po stronie gimnazjum (vis a vis gabinetu p. wicedyrektor).
Zachęcamy do udziału i wsparcia naszych czworonożnych przyjaciół!