• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1441001
  • Do końca roku: 13 dni
  • Do wakacji: 185 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki" w Piasecznie

ul. Główna 50 05-502 Piaseczno

tel. 22 7567519

email sp.golkow@wp.pl

50- lecie istnienia szkoły w Gołkowie

W poniedziałek, 28 października 2013 roku odbyły się obchody 50-lecia istnienia Zespołu Szkół im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”. W uroczystości wziął udział m.in. burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, który przekazał szkole w prezencie dwa telewizory

Szkoła w Gołkowie została otwarta 3 września 1963 roku. Pierwszym kierownikiem placówki został Tadeusz Kuźnia, który podczas inauguracji roku szkolnego mówił: - Szkoła przed którą stoimy została wybudowana przez Państwo przy współpracy społeczeństwa Gołkowa, Bobrowca i okolicznych miejscowości. Dużo pracy włożył tu społeczny komitet budowy szkoły, w skład którego wchodziło wielu waszych rodzicó. Przekazujemy w wasze ręce szkołę piękną, jasną, czystą. Powinniście ją szanować, aby długo służyła innym dzieciom. Dbajcie o honor swej szkoły, noście z godnością jej tarczę.
Koszt budowy szkoły wyniósł 3 mln zł, dla porównania, minimalne wynagrodzenie wynosiło wówczas 750 zł. W październiku 1977 roku oddano do użytku boisko szkolne, a we wrześniu 1998 – salę gimnastyczną. W maju 2007 roku rozpoczęła się rozbudowa Zespołu Szkół. Do istniejącego budynku dobudowano nową część z 10 salami lekcyjnymi, świetlicą, biblioteką, czytelnią, szatnią dla gimnazjalistów, pokojem dyrektora, sekretariatem, pokojem nauczycielskim pokojami dla pedagoga, psychologa, pokojem socjalnym dla obsługi, portiernią, nowocześnie wyposażonymi łazienkami oraz windą. Budowę zakończono w czerwcu 2009 r. i oddano do użytku 1 września 2009 r. Uroczyste otwarcie nowej części szkoły nastąpiło 28 października 2009 r. Natomiast 1 września 2010 roku na terenie szkoły został oddany do użytku teren rekreacyjny z nowym placem zabaw.

Jaki piękny jubileusz


Zaproszonych na obchody 50-lecia szkoły gości powitała Alicja Czarnecka, dyrektor placówki. - To
dla nas bardzo ważny dzień, dlatego witam wszystkich byłych dyrektorów szkoły i byłych nauczycieli – mówiła. - Wszyscy jesteśmy cząstką historii naszej szkoły, szkoła jest również częścią nas. 50 lat to nie tylko suche fakty i wydarzenia, ale także – a może przede wszystkim – nasze wspomnienia, uczucia, refleksje. To właśnie ludzie, my wszyscy tu dziś obecni, stanowimy największą wartość tej szkoły, dajemy świadectwo, że jej mury żyją. W sercach i pamięci wielu pokoleń szkoła nasza żyje i żyć będzie.
Alicja Czarnecka wspomniała także o nieżyjących już nauczycielach i pracownikach szkoły, którzy przez lata tworzyli jej historię. - Dziękujemy wam wszystkim - dodała.

Burmistrz przywiózł prezenty


Z okazji jubileuszu, szkołę w Gołkowie odwiedził również burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, który przywiózł w prezencie dwa 40-calowe telewizory. - 50 lat to szmat czasu – mówił. - Spędzić ten okres w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku to ogromna satysfakcja. Ze słów pani dyrektor wynika, że tą satysfakcję mają i mieli wszyscy nauczyciele, którzy w tej szkole uczyli. Mają ją również dzieci, absolwenci szkoły. Szanownej jubilatce szkole, na ręce pani dyrektor, życzę kolejnych 50-ciu roczników oraz kolejnych lat ogromnej satysfakcji z faktu, że możecie się w tej szkole uczyć i wychowywać.
Po wystąpieniach okolicznościowych odbyły się występy artystyczne, zapowiedziane jako „sentymentalna podróż do krainy przeszłości”, które rozpoczęły się od poloneza w wykonaniu uczniów klas młodszych.